ArtTeam Estetik Cerrahi Lazer Tedavileri  
Ana Sayfa İletişim
 
 
Lazer Uygulamaları
  Lazer Epilasyon
  Lazerle Damar Tedavisi
  Lazerle Leke Tedavisi
  Lazerle Cilt Gençleştirme
  Lazerle Akne Tedavisi
  Fraksiyonel lazer ile Cilt Gençleştirme( Akne, Sivilce, İz ve Leke Tedavisi)
Medikal Vücut Uygulamaları
  Lipo Lazer
  VelaShape
  Mezoterapi
  Criyo E Action Soğuk Lipoliz
  Megason Ultra Lipo Kavitasyon
Medikal Yüz Uygulamaları
  Dolgu
  Botox
  Kalıcı Makyaj
  Mikrodermabrazyon
  Oksijenoterapi
  Medikal Cilt Bakımı
  Greenpeel
  Yüz Mezolifti
  Kimyasal Peeling (AHA)
  Cosmo Peel (TCA)
  Akne ve Sivilce Tedavisi
  Yüz ve Boyun Liftingi
Saç Ekimi
  Saçın Yapısı
  FUE/ FUT saç ekimi nedir?
  Saç ekimi fiyatları
  Saç ekimi nasıl yapılır?
  Saç Mezoterapisi
Tırnak Uygulamaları
  El-Ayak Sağlığı
 

 

 

FRAKSİYONEL LAZER İLE

CİLT GENÇLEŞTİRME,

AKNE,SİVİLCE, İZ VE LEKE TEDAVİSİ

 

Fraksiyonel CO2 Lazer ile yapılan cilt gençleştirme diğer metodlara göre neden çok daha üstündür ?

Cildin kalınlığı kimyasal peeling veya dermabrazyonda olduğu gibi göz kararı veya tecrübeye dayalı olarak saptanmaz. Lazer işleminde inilen derinlik kesin olarak bilinir. Bu yan etkiyi ortadan kaldırır. 

İyileşme süresi kısadır. Etkisi ise çok daha yüksektir.

Dermabrazyon lokal veya genel anestezi ile, etkili bir  kimyasal peeling ise genel anestezi altında uygulanırken, Fraksiyonel  CO2 lazer uygulaması için herhangi bir anestezi gerekmez.

Fraksiyonel CO2 lazede amaç cildi soyma değil, yenilemedir. Işınlar 250 mikron derinliğe iner ve yeni bir cilt oluşturur. Fraksiyonel Erbium YAG lazerlerin böyle bir etkisi yoktur, sadece yüzeyel soyma işlemi yaparlar. Cilt yapısını değiştiremezler.

 

Cilt gençleştirme uygulamalarında altın standart nedir ?

Cilt gençleştirme uygulamalarında altın standart her zaman üstün cilt germe ve yenileme özellikleri nedeniyle  Fraksiyonel CO2lazerler olmuştur.

 

Uygulama Örneği

 

 


 

 

Lazerle cilt gençleştirme uygulamalarının ulaştığı son nokta nedir ?

Bu gelişmelerin son halkası olarak ise Fraksiyonel CO2(Karbondioksit) Lazer üretilmiştir.SmartXIDE DOT,  Fraksiyonel CO2Lazer'lerin içinde de diğerlerinden farklı çizgidedir. İlk geliştirilen Fraksiyonel CO2 lazerdir. Revizyonlardan sonra etkisi maximuma çıkarılmış, ağrı en aza indirilmiştir. Şu an için en gelişmiş lazerle cilt yenileme sistemidir. CO2 lazerin özellikleri güçlendirilirken, yan etkileri ortadan kaldırılmıştır.

 

Fraksiyonel CO2 Lazer (SmartXIDE DOT)  hangi uygulamalarda kullanılmaktadır ?

Hem Fraksiyonel hem de Klasik cilt soyma uygulaması yapabilmektedir. Ayrıca özel geliştirilmiş uygulama başlığı sayesinde ödemsiz, kanamasız, ağrısız küçük cerrahi operasyonlarda ( göz kapağı estetiği gibi ) da kullanılabilmektedir.

 

SmartXIDE DOT Fraksiyonel CO2 Lazerin  diğer fraksiyonel lazerlerden farkı nedir ?

Teknolojinin son yeniliklerinin bir arada kullanıldığı lazer soyma sistemidir.

1- Fraksiyonel özelliği, Fraksiyonel Er:YAG lazerlerdeki gibi lensten kaynaklı değildir. Atım süresi çok kısaltılabilmektedir. Lens kaynaklı fraksiyonel lazer olmadığı için noktasal lazer atışlarının hepsi aynı anda yapılmaz. Her lazer atış noktası(dot)  mikrosaniyeler içinde ayrı ayrı yapılmaktadır.

 

2- Akıllı atış özelliği(Smart Pulse) sayesinde her lazer atışının ilk 20-30 mikrosaniyesinde etkili ve güçlü bir atış yapılmakta ve hedef yapıda kesin olarak istenilen derinlikte buharlaşma meydana getirilmekte geri kalan süre ise (150 veya üzeri mikrosaniye) daha düşük güçte bir atış ile tamamlanarak çevresel dokudaki ısı hasarı azaltılmaktadır. 

 

3- Hi-Scan özelliği çevresel dokudaki ısı hasarını azaltan bir diğer faktördür. Bu özellik sayesinde her atış ayrı ayrı ve birbirinde uzak noktalara yapılabilmekte ciltte yan yana atış nedeniyle oluşabilecek ısı hasarı önlenmektedir.

 

4- Hi-Scan özelliği nedeniyle uygulama yapılacak cildin ihtiyacına göre lazer atış noktalarının sayısı, şekli, sıklığı ayarlanabilmektedir. Yani noktasal lazer atışları sabit sayıda, sıklıkta ve şekilde lazer noktaları değildir.

 

SmartXIDE DOT CO2 Lazerle yapılan Fraksiyonel cilt gençleştirmede lazer atış noktaları ne büyüklüktedir ?

Her bir noktasal lazer atışının çapı 120 mikrometredir. Hemen hemen bir saç kılının yarısı büyüklüğündedir. Bu nedenle bu lazer atışlarına mikroscopic treatment zone (mikroskopik tedavi alanı) adı verilmektedir.

 

Cilt gençleştirme uygulamalarında CO2Lazerin Er:YAG sistemlere göre üstünlüğü nedir ?

CO2Lazer uygulaması sonrası ani olarak cilt altı kollajen liflerinde %30 oranında kısalma ve ciltte gerilme olarak ortaya çıkar. Er:YAG sistemlerde ise kollajen liflerde oluşan kısalma ve ciltte oluşan gerilme CO2lazerlerle karşılaştırılmayacak kadar azdır. Hastanın ihtiyacına göre cilt 10-250 mikrometre derinliğinde soyulmaktadır  (Er:YAG lazerlerde bu soyulma 2-50 mikrometre arasındadır). Bu farklar sayesinde CO2 lazerler cilt gençleştirme uygulamalarında altın standart olan yerini korumaktadır.

 

SmartXIDE DOT Fraksiyonel CO2 Lazer hangi problemler için kullanılmaktadır ?

1- İnce kırışıklıkların giderilmesi

2- Derin çizgilerin giderilmesi

3- Cildin geniş gözenekli ve kaba görünümünün giderilmesi

4- Ciltte meydana gelen güneş lekesi, yaşlılık lekesi, doğum sonrası oluşan lohusalık lekelerinin ve yüzeysel renk bozukluklarının giderilmesi

5- Sivilce izleri ve lekelerinin ( akne skarı)giderilmesi

6- Doğumsal veya sonradan oluşan benlerin tedavisi

7- Göz kapaklarında oluşan kolesterol plaklarının( ksantalezma ) tedavisi

8- Aşırı yara iyileşmesi durumlarında Hipertrofik skar ve keloidlerin  azaltılması

9- Ciltteki kitlesel lezyonların tedavisi (dermal nevüs – et beni, senil keratoz-yaşlılık beni, papillom- et benleri, nevüs sebaseus, milium, siringoma, dermatofibroma, kondrodermatit, epidermal nevüs, kist, nörofibroma, trikoepitelyoma  …)

10- Saç, kaş ve sakallı bölge içindeki kitlesel lezyonların tedavisi

11- Rinofima ve otofima tedavisi

 

SmartXIDE DOT Fraksiyonel CO2 Lazer hangi cerrahi operasyonlarda kullanılmaktadır ?

Özel lazer uygulama başlığı sayesinde Estetik göz kapağı ameliyatlarında, nevüs ve siğil alımında, yüzdeki küçük cerrahi işlemlerde ve yaralanmaların düzeltilmesinde kullanılmaktadır.

 

 Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması ciltte ne gibi etkiler yaratır ?

CO2 Lazer uygulaması sonrası ani olarak cilt altı kollajen liflerinde %30 oranında kısalma meydana gelir. Sonraki 1-3 aylık süreçte ise cilt altında yeni kollajen oluşumu ve cilt altı bağ dokusunda yeniden düzenlenme meydana gelmektedir. Tüm bunların sonucu olarak ciltte gerilme, cilt üzerindeki pürüzlerde, lekelerde, izlerde ciddi bir azalma oluşmaktadır. Ciltteki gözenekler daralmakta ve cilt yapısal olarak 10-15 yıl önceki durumuna dönmektedir.

 

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması ağrılı mıdır ?

Uygulama sırasında lazer epilasyondaki gibi paket lastiği çarpmasına benzer bir his olur. Bu his EMLA veya soğuk hava kullanılarak daha da azaltılabilir.

   

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması bir kez mi yapılır ?

Evet. Bir seansta memnuniyet verici net bir etki alınır. Sıklıkla yeterlidir. 

Hastanın şikayetine ve cildin durumuna göre 2-6 seans önerilebilir.

 

 

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması sosyal açıdan sıkıntı yaratabilir mi ?

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması cilt gençleştirme, leke, sivilce izleri, cilt yapısının düzeltilmesi gibi şikayetlerde kullanılmaktadır. Uygulama alanı genellikle geniştir. Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması sonrası 5-7 gün arasında hafif kızarıklık görülmektedir. Elde edilen olağanüstü sonuç yanında bu üzerinde durulmayacak bir süreçtir.

 

 

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulaması sonrası iyileşme ne kadar sürer ?

Ciltte 5-7 gün süren bir kızarıklık ve bazen hafif pullanma dışında bir şikayet olmaz. Hasta ilk gün sonrasında makyaj yapabilir. Cildin bephantene, silverdin gibi pomadlarla nemli tutulması istenir. Sadece pür vazelin de kullanılabilir. Uçuk öyküsü varsa zovirax krem kullanımı da önerilir. Bu hafif süreç hastaların işlerinden, sosyal hayatlarından uzak kalmamasına ve günlük yaşamlarına devam etmelerine olanak sağlar.

 

 Fraksiyonel CO2 Lazer ile cilt gençleştirme öncesinde hasta nelere dikkat etmelidir ?

Hasta uygulama öncesi güneş ve solaryumdan 1 ay uzak kalmalıdır.

Kanın pıhtılaşmasını engelleyen ilaçlar(aspirin,heparin ...), ciltte iyileşme problemi yaratacağı için retinoid içeren ilaçlar (isotretionin), uygulama sırasında hassasiyet yarattığı için ışığa duyarlılığa neden olan ilaçlar (tetrasiklin, naproksen, auranofin, östrojen, progesteron, doğum kontrol hapları, klorokin) almamalıdır.

Uygulama öncesinde cildi aşındırıcı dermabrazyon, peeling gibi tedaviler veya cilt germe operasyonu uygulanmışsa mutlaka doktoruna söylemelidir.

 

Fraksiyonel CO2 Lazer ile cilt gençleştirme sonrasında hasta nelere dikkat etmelidir ?

Uygulamadan 1 gün sonra  çok sıcak olmaması koşuluyla duş alınabilir.

Ödem ve inflamasyonu azaltmak için soğuk kompres uygulanabilir.

Uygulama sonrası ciltte oluşabilecek kabuklanmadan korunmak için cilt nemli tutulmalıdır. Nemlendirme işlemi günde 3-4 kez tekrarlanmalıdır.

Tam olarak iyileşmeyi beklemeden de  makyaj yapılabilir. Kozmetik kapatıcılar yerine güneş koruma içeren doğal mineral tozların kullanılması daha sağlıklı olur.

Hastanın cilt tipine ve çevre koşullarına bağlı olarak iyileşme sonrası 6 ay kadar uzun etkili nemlendiriciler ve yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır.

Cilt soyucu kremler en az 1 ay kullanılmamalıdır.

 


 

  

 

 

 

 

 
 
ghd straightener ghd straightener moncler outlet christrian louboutin uk jimmy choo heels jackets for sale asics trainers supra shop jimmy choos moncler sale jimmy shoes christian louboutin boots supra louboutin shoes asics tiger new supra jimmy choo shoes asics gel shoes ugg boots clearance cheap ghd north face sale paul smith bag radii straight jackets cheap ugg chi straightener cheap ghd women ugg boots paul smith sale hair straightener chi ugg sale new balance store the north face jackets moncler vest timberland shoes christrian louboutin uk moncler outlet north face sale christian louboutin boots moncler vest
Önerdiğimiz diğer siteler
Estetik - Plastik Cerrahi | Lazerlipoliz | Dolgu-Botox
 

GSM:0533 363 77 19
Tüm hakları Op. Dr. Arif EROĞLU' na aittir.
Bu site sadece bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.
Tasarım: b@.